İSVA – İstanbul Sultanahmet Vakfı

İslam Düşüncesi Araştırma Merkezi 2022-2023 Seminerleri Başladı

İslam Düşüncesi Araştırma Merkezi 2022-2023 Seminerleri Başladı

sultanahmet vakfi logo


İKAN AKLİ İLİMLER PROGRAMI YENİ DÖNEM DERSLERİNE BAŞLADI

İslam Düşüncesi Araştırmaları Merkezi bünyesinde yapılan Türkçe ve Arapça İkan Akli İlimler Programı dersleri yeni döneme hızlı bir giriş yaptı.

Vakfımız bünyesinde 7. senesini tamamlayan İslam Düşüncesi Araştırma Merkezimiz yeni dönem faaliyetlerine başlamıştır.Bu kapsamda vakfımız İkan Akli İlimler Programlarına 2022 – 2023 ders dönemine internet üzerinden ve şahsen başvuru yapan 70’den fazla yerli ve yabancı katılımcıları mülakata tâbi tutarak yeni öğrencilerini kabul etti. Hafta içi ve hafta sonu 6 ayrı sınıftan oluşan ve 100’e yakın öğrencisini Sultanahmet Medresesinde yeni dönemde ağırlamaya başlamıştır.

Başvuru Yapan Katılımcılar Mülakata Tabi Tutuldular

Başvuru takvimi çerçevesinde İkan Akli İlimler Türkçe ve Arapça Programlarına başvuruda bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri 15-19 Eylül tarihleri arasında vakıf merkezimiz Sultanahmet Medresesinde yüz yüze yazılı ve sözlü sınava tâbi oldular.

Mülakatı Başarıyla Geçenler Yeni Dönem Derslerine Başladılar

15-19 Eylül tarihleri arasında vakıf merkezimiz Sultanahmet Medresesinde yapılan mülâkat neticesinde 27 Eylül Cumartesi itibariyle tanışma toplantısının ardından yeni dönem derslerine başlangıç yaptılar.  Türkçe ve Arapça Akli İlimler Programlarına katılmayı başaran öğrencilerimizi tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz.


01 Ekim 2022
106 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?