İSVA – İstanbul Sultanahmet Vakfı

İslam Hukuku Yaz Seminerleri Başladı

İslam Hukuku Yaz Seminerleri Başladı

İslam Hukuku Yaz Dönemi Seminerleri Yenikapı Mevlevihanesinde Başladı

Vakfımız bünyesindeki İslam Hukuku Araştırma Merkezimizin 60 saatlik “İslam Hukuku Seminerleri İcazet Programı”  Yenikapı Mevlevihanesinde seminerlere başladı.

İslam Hukuku Araştırma Merkezimiz ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile 30 gün boyunca  toplam 60 saatlik seminerler Yenikapı Mevlevihanesinde başladı. Temel İslam Bilimleri, Hadis, Fıkıh, Akaid ve Tasavvuf alanlarında uzman hocalar tarafından İngilizce ve Arapça dillerinde verilmeye başlanılan seminerlere katılımcılar

 

Yazma eserlerde tahkik çalışmaları kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden başvuran 700’den fazla aday arasından seçilen toplam 150 katılımcı çevrimiçi ve yüz yüze olarak seminerleri takip etmeye başladılar. 17.07.2023 Pazartesi günü Yazma Eserler Araştırma Merkezi Müdürü Mahmoud Masri’nin açılış konuşmaları sonrasında vakıf başkanımız İsmail Hakkı Tavman’ın gelen katılımcılara vakfın genel çalışmaları hakkında bilgiler vererek böyle önemli çalışmalara büyük teveccüh göstermelerininden dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi. Açılış konuşmaları ardından Kuveyt Üniversitesinden vakfımıza misafir olan Said Abdulaziz Masluh  “Dilbilim ve Kozmoloji: Keşif ve Doğu Bilim” adlı semineri ile devam ediyor.

17.07.2023 – 13 .08.2023 tarihleri arasında sürecek olan program toplam 120 saatlik teorik ve uygulamalı seminerlerden oluşmaktadır. Program boyunca yazma eserlerdeki tüm inceliklerin konu edileceği seminerleri yazma eser alanında uzman hocalar tarafından aktarılmaktadır. Program sonrasında katılımcılara başarı sertifikası verilecektir.

sultanahmet vakfi logo


18 Temmuz 2023
14 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?